1 maja 2012

1 maja 2012

1 MAJA 2012


W dniu 1 maja, blisko 100 osobowa grupa naszych Metalowców, głównie z Bielska-Białej (Grupa Fiata) oraz z Poznania ( Zakłady Cegielskiego ) uczestniczyła w 1 majowej manifestacji zorganizowanej przez OPZZ w Warszawie pod hasłami sprzeciwu wobec planowanych przez Rząd D. Tuska zmian w wieku emerytalnym, a także przeciw śmieciowym umowom o pracę i walki z bezrobociem.

” …. 1 maja to dzień solidarności pracowniczej obchodzony przez miliony ludzi pracy żyjących z pracy własnych rąk i umysłów w całej Europie i świecie. 1 maja to także święto związków zawodowych, które tego dnia manifestują swoje poparcie dla ideałów wolności, równości i tolerancji ….. ” – jak zaznaczył w swoim wystąpieniu Przewodniczący OPZZ kol. J. Guz

W pochodzie uczestniczyło ok. 15 tyś. osób w tym również przedstawiciele lewicowych partii politycznych – Polskiej Partii Socjalistycznej, Unii Pracy, Polskiej Partii Pracy a przede wszystkim członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej z L. Milerem.

Manifestacja 1 majowa po pikiecie pod Sejmem w dniu 30 marca była kolejnym etapem walki związków zawodowych o zachowanie obecnego wieku emerytalnego na poziomie 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, i zapewne nie ostania, ponieważ wszyscy oczekują walki aż do upadłego.

Mirosław Grzybek

Galeria

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.