1 maja 2013 – Godna praca, dość wyzysku

Razem z ponad 20 tysiącami pozostałych związkowców z różnych branż manifestowaliśmy swoje niezadowolenie wobec umów śmieciowych, zamian przygotowanych przez Rząd w Kodeksie pracy, zrzucania skutków kryzysu na barki ludzi pracy, ograniczania praw pracowniczych.

Biorąc udział w pochodzie 1 majowym podkreślaliśmy swoją obecnością na ulicach Warszawy, że 1 maja to dzień solidarności pracowniczej obchodzony przez miliony ludzi pracy żyjących z pracy własnych rąk i umysłów w całej Europie i świecie, to także święto związków zawodowych, które tego dnia manifestują swoje poparcie dla ideałów wolności, równości i tolerancji.

Nasi koledzy po zakończonym pochodzie mieli okazję zwiedzić liczne zabytki Warszawy. Zapraszamy do galerii.

FZZ Metalowcy