1 maja 2016  – Dobra zmiana to godna praca, płaca i emerytura

1 maja 2016 – Dobra zmiana to godna praca, płaca i emerytura

„Dobra zmiana to godna praca, płaca i emerytura” – to główne hasła tegorocznej 1 majowej manifestacji zorganizowanej na ulicach Warszawy przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. W manifestacji uczestniczyło kilka tysięcy związkowców z całej Polski w tym również 100 osobowa grupa przedstawiciele Federacji Metalowców z Bielska-Białej i Starachowic.

Z pięciu kluczowych obietnic wyborczych nowego rządu został zrealizowanych wyłącznie jeden, a pozostałe jak powrót do wieku emerytalnego 60/65 lat, likwidacja umów śmieciowych, wzrost płacy minimalnej oraz emerytura uzależniona od stażu pracy nadal pozostają niezrealizowane.

Dlatego uczestnicy 1 majowej manifestacji domagali się realizacji zapowiedzianych zmian dla świata pracy. Swoją obecnością na ulicach Warszawy zaznaczyliśmy również, że 1 maja to przede wszystkim święto milionów ludzi żyjących z pracy własnych rąk i umysłów w całej Europie i świecie.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek