30 lat Federacji ZZ Metalowcy

W dniu 8 października 2013 minęło 30 lat od zarejestrowania w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie Federacji Związków Zawodowych Pracowników Przemysłu Metalowego i Elektromaszynowego „METALOWCY”, z tej okazji w dniach 11-12 października 2013 w Spale odbyły uroczyste obchody 30-lecia, w którym uczestniczyło blisko 90 przedstawicieli Zakładowych Organizacji Związkowych skupionych w naszej Federacji.

Swoją obecnością jubileusz zaszczycili Przewodniczący OPZZ kol. Jan Guz, Przewodniczący Związku Zawodowego Przemysły Elektromaszynowego kol. Stanisław Janas, Federacji Hutniczych Związków Zawodowych kol. Eugeniusz Sommer, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa kol. Dariusz Matuszewski.

Uroczystą akademii rozpoczął Przewodniczący Federacji kol. Romuald Wojtkowiak, następnie zaprezentowany został 30 letni rys historyczny Federacji przygotowany przez kol. Mirosława Grzybka.

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przewodniczący Federacji kol. Zdzisław Tuszyński, kol. Bogdan Nowak, kol. Bogdan Kaczmarek i kol. Romuald Wojtkowiak. Dyskusja przypomniała gościom wiele wątków historycznych i problemów, z którymi borykał się ruch Związkowy w latach 80 i 90 ubiegłego wieku oraz to, jakie zadania obecnie czekają przed związkami zawodowymi.

W swoim wystąpieniu kol. Jan Guz podziękował za wkład, jaki Federacja Metalowcy wnosi w struktury OPZZ, oraz podziękował za liczny udział w ostatniej manifestacji w dniu 14 września 2013.

Na zakończenie obchodów zostały wręczone odznaczenia OPZZ i Federacyjne, został również odznaczony sztandar Związku Zawodowego Metalowcy WSK Świdnik.

FZZ Metalowcy