30 -lecie NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland

30 -lecie NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland S.A. i Spółek w Bielsku-Białej

W dniu 13 kwietnia 2013 w Centrum Kongresowym „Orle Gniazdo” w Szczyrku odbyły się uroczyste obchody 30-lecia działalności NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland i Spółek w Bielsku-Białej, połączone z corocznym Zebraniem Delegatów.

W obchodach 30-lecia uczestniczyło 95 osób w tym 22 jubilatów, którzy 30 lat temu tworzyli struktury naszej Organizacji oraz 35 jubilatów posiadających 25 letni nieprzerwany staż związkowy.

Swoją obecnością uroczyste obchody zaszczycili – Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych kol. Jan Guz, Przewodniczący Federacji Metalowcy kol. Romuald Wojtkowiak, Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Okręgu Metalowców kol. Bogdan Kaczmarek, Przewodniczący Śląskiej Rady Okręgu Metalowców kol. Tadeusz Wilk, Przewodniczący ZZ Metalowcy Nemak kol. Grzegorz Kosin, poseł na Sejm RP Marek Balt oraz przedstawiciele Dyrekcji Grupy Fiata w Polsce.

Zaproszeni goście w prezentacji multimedialnej zapoznali się historią naszego Związku. Jubilaci otrzymali okolicznościowe upominki i podziękowania. Wyróżniający się działacze związkowi zostali odznaczeni odznaczeniami OPZZ i Federacji Metalowcy.

Na mocy Uchwały Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych nasz Związek z rąk kol. Przewodniczącego OPZZ Jana Guza otrzymał – Zbiorową Odznakę Honorową II Stopnia „Za zasługi dla OPZZ”

W swoich wystąpieniach zaproszeni goście wielokrotnie dziękowali za wkład w działalność ruchu związkowego, za zaangażowanie i aktywność w strukturach ogólnopolskich a jednocześnie za służbę tym, co żyją z pracy własnych rąk, oraz za skuteczną obronę praw pracowniczych.

Zabierający głos podkreślili również zasługi naszej Organizacji w wieloletni dialog społeczny i umiejętność podejmowania trudnych decyzji przynoszących korzyści pracownikom.

W trakcie Zebrania Delegatów, delegaci zapoznali się z aktualną sytuacją w poszczególnych Spółkach, w których prowadzimy działalność statutową. Została przestawiona sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce i w Europie. Uczestniczący w zebraniu Jan Guz zaprezentował sytuację w ruchu związkowym oraz odpowiedział na pytania zebranych. Na zakończenie podjęto stosowne uchwały Zebrania Delegatów.

NSZZ Pracowników FAP i Spółek