41 wizyta parlamentarna w Brukseli: 29.08-1.09.2010 r.

41 wizyta parlamentarna w Brukseli: 29.08-1.09.2010 r.

Poznawanie działania unijnej demokracji oraz poszerzanie wiedzy o instytucjach unijnych i europejskich są celem organizowania przez Panią Poseł Lidię Geringer de Oedenberg wizyt studyjnych w Parlamencie Europejskim. A ponieważ wyjazd jest też okazją do zwiedzenia pięknych miast, w których Parlament Europejski ma swoje siedziby, nic dziwnego, że wizyty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią atrakcyjną nagrodę dla aktywnych mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Zakończony 1 września wyjazd prowadził do Brukseli.

W skład 49-osobowej grupy zaproszonych gości weszli między innymi laureaci konkursu:

– Na ozdobę wielkanocną i Kulinarne Dziedzictwo Opolszczyzny zorganizowanych podczas Biesiady Wielkanocnej przez OODR w Łosiowie k/Brzegu

– osoby wydelegowane przez Federację Związków Zawodowych „METALOWCY” RO Opole

– dzieci powodzian z Brzegu wytypowane przez Zarząd Rejonowy PCK

Już pierwszy dzień pobytu w Brukseli obfitował we wrażenia – po zwiedzaniu Starówki, był obiad w Parlamencie Europejskim (przedsmak emocji związanych z poznawaniem tej instytucji dnia następnego) oraz wizyta w Komisji Europejskiej połączona z krótkim wykładem. Drugiego dnia Parlament Europejski otworzył przed przybyłymi swoje podwoje: w jednej z sal odbyło się spotkanie z Panią Poseł (jak zawsze po prelekcji zebrani mieli wiele pytań dotyczących działania Parlamentu, pracy posłów, i oczywiście polskich problemów rozwiązywanych przez europejskie gremia), zwiedzanie sali posiedzeń plenarnych. Podczas całej wizyty w tej instytucji goście byli oprowadzani przez Panią Poseł, której fachowe komentarze przybliżyły odpowiedzialną pracę eurodeputowanych.

Grupę opolskich związkowców reprezentowali :

Ryszard Borowski – Agromet Pilmet Brzeg, oraz Alicja Borkowska – ZUS Brzeg.

/galeria zdjęć/

Przewodnicząca FZZ ”METALOWCY”

Rady Okręgu Opole

Halina Marszałek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.