66 rocznica Poznańskiego Czerwca 56′

We wtorek 28 czerwca w 66 rocznicę wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956 przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej NSZZ Pracowników H. Cegielski Poznań S.A. METALOWCY złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia poznańskiego czerwca 1956 roku, aby oddać cześć i pamięć metalowcom , którzy jako pierwsi w dobie realnego socjalizmu upomnieli się podstawowe prawa pracownicze. Prawo do godnej płacy i warunków zatrudnienia. Dzisiaj podobnie jak ponad 6 dekad temu ówczesne żądania poznańskich robotników są priorytetem w działaniach związkowych. Poznański czerwiec jest również znaczącą częścią historii naszego ruchu związkowego. Należy zawsze pamiętać że przed sierpniem, październikiem czy grudniem zawsze w kalendarzu jest był i będzie czerwiec.