ABB Industrial Solutions (Łódź) S.A. do likwidacji !!!

We wtorek 4 lutego 2020 Zakładowe Organizacje Związkowe prowadzące działalność statutową w ABB Industrial Solutions (Łódź) S.A. w tym nasza organizacja NSZZ „Metalowcy”, zostały poinformowane przez Zarząd Spółki o likwidacji zakładu pracy. W związku z zapowiedzianą likwidacją zakładu w ciągu najbliższych 2 lat pracę starci 402 pracowników z 522 zatrudnionych. Zapowiedziane przez firmę zwolnienia mają być przeprowadzone w okresie od marca 2020 do czerwca 2022 roku !

Datujący swoje tradycje produkcyjne od 1908 zakład, będący od dwóch lat częścią szwajcarsko – szwedzkiej Grupa ABB ma ulec całkowitej likwidacji. Grupa ABB w Polsce posiada zakłady w Bielsku-Białej, Kłodzku, Aleksandrowie Łódzkim, Przasnyszu i Łodzi. ABB ABB Industrial Solutions (Łódź) S.A. produkuje aparatury elektryczne niskich napięć.

Zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników trwają negocjacje nad zawarciem Porozumienia. Związki mają czas do 25 lutego 2020

Na czwartek 13 lutego przewidziana jest kolejna tura rozmów z Zarządem Spółki oraz związkowa pikieta w obronie zakładu.

FZZ MiH