Apel  Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce            ws. Decyzji Zarządu Arcelor Mitall Poland S.A. o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowi w krakowskim oddziale.

Apel Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce ws. Decyzji Zarządu Arcelor Mitall Poland S.A. o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowi w krakowskim oddziale.

Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce zwróciła się z Apelem do Premiera RP Pan Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań w związku z decyzją Zarząd ArcelorMittal Poland SA o planowanym wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowni krakowskim oddziale. Decyzja Zarząd Spółki podyktowana jest rosnącymi cenami uprawnień do emisji CO2 , wysokim poziomem importu z krajów spoza Unii Europejskiej, a także bardzo wysokimi kosztami produkcji. W związku z wstrzymaniem pracy wielkiego pieca i stalowni jest zagrożonych ponad 800 miejsc pracy. Szczegóły sytuacji w Apelu.

APEL.PDF

FZZ MiH