DZIEŃ METALOWCA 2013

DZIEŃ METALOWCA 2013

Jak co roku „METALOWCY” obchodzili swoje święto. Organizacją tegorocznych CENTRALNYCH DNI METALOWCA zajęła się Rada Okręgu ZZ METALOWCY Województwa Dolnośląskiego. Obchody odbyły się w dniach 24-26.05.2013r w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym „KRUCZE SKAŁY” w uroczej miejscowości Karpacz. W obchodach udział wzięło blisko 120-tu związkowców z 10 Okręgów Federacji ZZ METALOWCY:

1. Śląskiego

2. Lubusko-Wielkopolskiego

3. Dolnośląskiego

4. Pomorsko-Kujawskiego

5. Lubelskiego

6. Łódzkiego

7. Opolskiego

8. Warmińsko-Mazurskiego

9. Świętokrzyskiego

10. Zachodnio-Pomorskiego

Uroczysta akademia odbyła się w dniu 24.05.2013r w której udział wzięli zaproszeni goście:

Romuald Wojtkowiak – Przewodniczący Federacji ZZ METALOWCY

Andrzej Otręba – Przewodniczący Rady OPZZ Województwa Dolnośląskiego

Przewodniczący Rady Okręgu Dolnośląskiego kol. Lucjan Machul zapoznał wszystkich związkowców z ramowym programem obchodów. W drugiej części uroczystości zaproszeni goście złożyli życzenia z okazji Dnia METALOWCA wszystkim metalowcom oraz omówili w skrócie bieżącą sytuację w ruchu związkowych. Po krótkich przemówieniach przyszedł czas na wyróżnienie aktywnych działaczy związkowych poprzez wręczenie odznaczeń związkowych. Złotą odznakę II stopnia oraz srebrne odznaki za zasługi dla OPZZ wręczył Przewodniczący Rady OPZZ Andrzej Otręba. Złote odznaki zasłużonego działacza FEDERACJI METALOWCY wręczył Przewodniczący Federacji ZZ METALOWCY Romuald Wojtkowiak.

Lista wyróżnionych:

Złotą odznakę II stopnia za zasługi dla OPZZ otrzymał:

1. kol. Jacek Murawski

Srebrną odznakę za zasługi dla OPZZ otrzymali:

1. kol. Jadwiga Mróz

2. kol. Elżbieta  Kaczmarek

3. kol. Beata Toman

Złotą odznakę zasłużony działacz FEDERACJI METALOWCY otrzymali:

1. kol. Urszula Katrelis

2. kol. Jan Pięciorak

3. kol. Tadeusz Przedpełski

4. kol. Wiesław Wojtanowski

5. kol. Agnieszka Kacprzyk

6. kol. Grzegorz Staniszewski

7. kol. Zbigniew Stępiński

8. kol. Alina Muszyńska

9. kol. Bożena Pierzchała

10.  kol. Żanna Stawska

Po zakończeniu uroczystej akademii wszyscy spotkali się na wspólnym bankiecie. Sympatyczna atmosfera sprzyjała temu by podyskutować w podgrupach o problemach nurtujących ludzi pracy a także podzielić się zdobytym doświadczeniem związkowym z koleżankami i kolegami z innych okręgów. W sobotę 25 maja po śniadaniu ponad stu osobowa grupa wzięła udział w wycieczce, która miała na celu przybliżenie najciekawszych okolic Karpacza oraz upamiętnienie pobytu na terenach Dolnośląskich.

Wypełnione związkowcami 2 autokary wyruszyły by odwiedzić atrakcyjne miejsca takie jak:

– Sztolnie Kowary

– Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

– Western City

Humor dopisywał wszystkim. Pobyt z w/w miejsc uwieczniono pamiątkowymi zdjęciami. Po bardzo udanej i pełnej wrażeń wycieczce jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych odbyło się wspólne grillowanie. W niedzielę 26 maja w godzinach przedpołudniowych zakończono Obchody Dnia METALOWCA. W imieniu Rady Okręgu Dolnośląskiego chciałbym po raz kolejny serdecznie podziękować wszystkim Związkowcom, którzy pomimo wielogodzinnej podróży nie zawiedli i w tak licznym gronie przybyli do Karpacza by spotkać się z koleżankami i kolegami z innych okręgów. Dziękuję całej grupie METALOWCÓW za wzorowe zachowanie, zdyscyplinowanie, wspaniałą rodzinną atmosferę w czasie 3-dniowego pobytu. Pani Dyrektor Ośrodka wraz z personelem była pod wrażeniem tak sympatycznej ekipy goszczącej w Ośrodku „KRUCZE SKAŁY”. Życzę wszystkim przyszłym organizatorom tak wspaniałej grupy związkowej , która gościła na naszych terenach Dolnośląskich.

Galeria

Ze związkowym pozdrowieniem

Przewodniczący Rady Okręgu Dolnośląskiego

Federacji ZZ METALOWCY

LUCJAN MACHUL

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.