Dzień Metalowca 2014

Dzień Metalowca 2014

Organizacją tegorocznych CENTRALNYCH DNI METALOWCA zajęła się Rada Okręgu ZZ METALOWCY Województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Okręgu kol. Bogdana Kaczmarka. Obchody odbyły się w ostatnią niedzielę (weekend) marca dniach 28 – 29.03.2014 r., kiedy to tradycyjnie zgodnie z nadal obwiązującą Uchwałą z Rady Państwa z roku 1964 ustanowiono „Dzień Metalowca” – święto wszystkich pracowników zatrudnionych w przemyśle „metalowym”.

W obchodach udział wzięło blisko 120-tu związkowców z 10 Okręgów Federacji ZZ METALOWCY reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe.

Uroczystą akademię poprowadził kol. Kaczmarek, który przywitał wszystkich uczestników przypomniał historie Dnia Metalowca oraz zapoznał z aktualną sytuacją wielkopolskich metalowców.

W dalszej części uroczystości kierownictwo Federacji ZZ Metalowcy wraz z Przewodniczącym kol. Romualdem Wojtkowiakiem złożyli życzenia z okazji Dnia METALOWCA wszystkim metalowcom oraz zaprezentowali aktualną sytuację w ruchu związkowych z perspektywy naszej Federacji oraz OPZZ.

Następnie wyróżniającym się działaczom Zakładowych Organizacji Związkowych zostały wręczone odznaczenia federacyjnych.

W trakcie drugiego dnia uczestnicy spotkania zapoznali się z urokami miasta Poznania w trakcie zorganizowanej przez organizatorów wycieczce po Poznaniu. Oprócz walorów poznawczych zakątków naszego kraju Dzień Metalowca to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń związkowych i poznania problemów, z jakimi borykają się, na co dzień nasi działacze w obronie praw pracowniczych.

/galeria/

Mirosław Grzybek

FZZ Metalowcy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.