IV Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie OPZZ

W dniu 29 maja br. tradycyjnie jak co roku branża OPZZ Metalowcy odbyła IV Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie w dyscyplinie spławikowej.

Na miejsce tegorocznych zawodów wybrano zbiornik miejski Zadębie, utworzony na rzece Łupi w Skierniewicach. W imieniu głównego organizatora Federacji Związków Zawodowych METALOWCY zawody perfekcyjnie przygotował Związek Zawodowy Pracowników Ferroxcube w Skierniewicach za co serdecznie dziękujemy.

29 maja na poranną odprawę i losowanie wędkarskich stanowisk stawiło się 12 trzyosobowych drużyn reprezentujących Federację Związków Zawodowych „METALOWCY”, Federację Związku Zawodowego Przemysłu Specjalnego oraz Federację Hutniczych Związków Zawodowych.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w atmosferze sportowej rywalizacji, dwanaście drużyn z trzech federacji walczyło o puchar Branży Metalowcy.

Tegoroczne zawody zdominowały drużyny Federacji Hutniczych Związków Zawodowych w Polsce, które zdobyły pierwsze i drugie miejsce. Trzecie miejsce drużynowo zajęła ekipa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Metalowcy” Pracowników BUMAR FABLOK S.A. z Chrzanowa.

Równocześnie z zawodami drużynowymi odbywały się wewnętrzne mistrzostwa naszej Federacji, w których triumfowała drużyna Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Metalowcy” Pracowników BUMAR FABLOK S.A. z Chrzanowa.

Puchar Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych za złowienie największej ryby przypadł w udziale Kol. Tadeuszowi Barańczykowi z Chrzanowa. Złowiony przez niego szczupak o wadze 1715 g był ozdobą zawodów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Kol. Marek Snopek z Odlewni Żeliwa ZAWIERCIE w Zawierciu.

Wyniki drużynowe:

1/ drużyna Alcelor Mitall – Dąbrowa Górnicza – Federacja Hutniczych Związków Zawodowych w Polsce w składzie: Tadeusz Bojakowski, Marek Gulcz, Wiesław Piech,

2/ drużyna Odlewni Żeliwa ZAWIERCIE w Zawierciu – Federacja Hutniczych Związków Zawodowych w Polsce w składzie: Henryk Buzoń, Artur Leks, Marek Snopek,

3/ drużyna Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Metalowcy”

Pracowników BUMAR FABLOK S.A. z Chrzanowa – Federacja Związków Zawodowych METALOWCY w składzie: Tadeusz Barańczyk, Mariusz Baran, Piotr Adamczyk.

Zwycięzcom wszystkich kategorii trofea sportowe, dyplomy oraz upominki wręczyli: Eugeniusz Sommer – FHZZ, Romuald Wojtkowiak – FZZM, Stanisław Janas – ZZPE.

Z wędkarskim pozdrowieniem. Do zobaczenia za rok.

Federacja Związków Zawodowych METALOWCY serdecznie dziękuje fundatorom nagród:

– Zarządowi Ferroxcube Polska sp. z o.o. w Skierniewicach,

– Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Pracowników

Grodkowskich Zakładów Wyrobów Metalowych w Grodkowie,

– Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu „Metalowcy”

Pracowników BUMAR FABLOK S.A. w Chrzanowie,

– Panu Michałowi Łabodzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KLAUDIA” w Bydgoszczy.