IX wizyta parlamentarna w Strasburgu:13-16.06.2010

Już po raz 39 (a 9 w bieżącej kadencji) grupa mieszkańców Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny wyjechała do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Pani Poseł Lidii Geringer de Oedenberg. Czerwcowa wizyta odbywała się w Strasburgu podczas sesji plenarnej. W skład 47- osobowej grupy zaproszonych gości z rekomendacji Rady Okręgu Opole Federacji Związków Zawodowych „METALOWCY” weszli członkowie ZZ „FAMAK” Kluczbork oraz ZZ Włókniarzy „FROTEX” Prudnik.

Strasburg przywitał gości piękną, słoneczną pogodą. Pierwszego dnia goście Pani Poseł Lidii Geringer de Oedenberg udali się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, gdzie podczas interesującej prelekcji zapoznali się z mechanizmami składania skargi oraz najnowszymi zmianami w tej kwestii obowiązującymi od początku czerwca. Popołudnie grupa spędziła na zwiedzaniu miasta – najpierw z pokładu statku wycieczkowego a następnie pieszo na Starówce. Wieczór zakończyło uroczyste spotkanie w restauracji „ Le Brasseur ”.Następnego dnia po odwiedzinach w „dzielnicy europejskiej” gdzie grupa fotografowała się przed Radą Europy, przyszła kolej na najważniejszy punkt programu wizyty – udział (jako obserwatorzy) w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego oraz spotkanie z Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg. Była to znakomita okazja do naocznego przekonania się jak wyglądają obrady – prowadzone tego dnia przez Przewodniczącego Jerzego Buzka – oraz zadanie Pani Poseł pytań dotyczących pracy Parlamentu Europejskiego.

/galeria zdjęć/

Przewodnicząca FZZ „METALOWCY”