Manifestacja IG Metall – „Solidarnie przez transformację”

W dniu 29 czerwca 2019 grupa 50 związków przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników reprezentujących 5 okręgów – Śląski, Wielkopolski, Dolnośląski, Mazowiecki i Rzeszowski odpowiadają  na zaproszenie nieniemieckich kolegów uczestniczyła w zorganizowanej przez IG Metall manifestacji.

Celem manifestacji było żądanie od pracodawców i polityków, aby zmiany ekologiczne, klimatyczne i cyfrowe w dobie rewolucji przemysłowej 4,0 nie spowodowały masowych przegranych i zwolnień. W swoim wystąpieniu Przewodniczący IG Metall Jorg Hofmann podkreślił że pracownicy a szczególnie związkowych oczekują, że zmiany te przyniosą możliwość dobrej pracy. Transformacja musi być społeczna, ekologiczna i demokratyczna. Wzywał do inwestowania w nowe produkty i modele biznesowe oraz zabezpieczenia ich lokalizacji. Zażądał ustalenia specjalnego dodatku, który umożliwi pracownikom zmianę kwalifikacji aby mogli podjąć pracę przy nowych projektach.

W manifestacji mającej charakter związkowego pikniku i integracji uczestniczyło 50 tyś członków IG Metall.

FZZ MiH