Metalowcy z CNH Płock wywalczyli podwyżki płac – 510 zł !

W dniu 9 lutego br. zostały zakończone negocjacje płacowe na rok 2022 w CNH Industriall Polska w Płocku. Z dniem 1 stycznia miesięczne wynagrodzenie pracownika wrośnie łącznie o 510 zł.  tj.  płaca zasadnicza wzroście o 470 zł a premia BHP o 40 zł.  Porozumienie obejmuje również zwiększenie okresu rozliczeniowego do 9 miesięcy a bank godzin pracy wyniesie 64 godziny ( 8 dni ).

Nie były to łatwe negocjacje w których jako Związek musieliśmy zmierzymy się z trwająca pandemią Covid 19,  szalejącą inflacją i wzrostem kosztów utrzymania ( podwyżkami cen prądu, gazu, oraz usług ). Jednocześnie tych samych argumentów w trakcie rozmów używał pracodawca ale nasze zdecydowanie oraz wsparcie członków związku i załogi pozwoliło osiągnąć satysfakcjonujący kompromis ( przystępując do rozmów żądaliśmy kwoty 700 zł. ) Tegoroczna podwyżka  w wymiarze kwotowym jest najwyższą w historii firmy.

Warto być w Związku Zawodowym ponieważ – Razem możemy więcej.

Patryk Wiśniewski

Członek Rady Federacji