Metalowiec 2015

Metalowiec 2015

W dniach 23-26 kwietnia 2015 w Mielnie w ośrodku FWP Albatros miały miejsce obchody tegorocznego DNIA METALOWCA. Organizacją spotkania związkowców zrzeszonych w Federacji Metalowcy zajęła się Rada Okręgu województwa Wielkopolskiego pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Okręgu kol. Bogdana Kaczmarka.

W obchodach udział wzięło ponad 100-tu związkowców reprezentujących Zakładowe Organizacje Związkowe.

W trakcie spotkania z kierownictwem Federacji ZZ Metalowcy uczestnicy zostali zapoznani z aktualną sytuacja w ruchu związkowym z perspektywy Federacji i OPZZ.

Przewodniczący kol. Romuald Wojtkowiak złożył podziękowania tym, którzy czynnie uczestniczyli w Manifestacji w dniu 18 kwietnia na ulicach Warszawy i dużej mierze przyczynili się do sukcesu tej manifestacji. Jak podkreślił swoim wystąpieniu nie od razu będzie można odczuć efekty naszego marszu jednak tak wielka manifestacji samodzielnie zorganizowana przez OPZZ od 1999 roku odbiła się znaczącym echem medialnym i społeczny, a my Metalowcy byliśmy widzialni i słyszani.

W dalszej części w trakcie dyskusji panelowej nowi członkowie Zarządu Federacji kol. Magdalena Dura, kol. Grzegorz Bor i kol. Mirosław Grzybek odpowiadali na liczne pytania kierowane przez uczestników spotkania.

Podczas uroczystej Akadami wyróżniającym się działaczom Zakładowych Organizacji Związkowych zostały wręczone odznaczenia OPZZ i Federacji i tak:

I. Na wniosek Przewodniczącego FZZ Metalowcy Przewodniczący OPZZ przyznał

Odznakę – Za zasługi dla OPZZ  II stopnia – kol. Kaczmarek Elżbieta

Odznakę – Za zasługi dla OPZZ – kol. Narloch Grzegorz, kol. Pierzchała Bożena kol. Ratajczak Maciej

II. Na wniosek Przewodniczących Okręgów  Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowcy przyznał Odznakę  Zasłużony Działacz FZZ  Metalowcy dla:

kol. Wojciechowski Krzysztof

kol. Krzyżanowski Paweł

kol. Kogut Jan

kol. Długosz Włodzimierz

kol. Ignac Alfred

kol. Drankowski Marian

kol. Czajka Jacek

kol. Basa Sławomir

Na zakończeniu Akademii kol. Halina Marszałek – Przewodnicząca Okręgu Opolskiego FZZ Metalowcy wręczyła podziękowania tym osobom i Okręgom które wparły finansowo III Wojewódzki Konkurs Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych w Brzegu Pt. „ Mam prawo Kochać” .

Liczne prowadzone rozmowy pomiędzy przedstawicielami Zakładowych Organizacji Związkowych pozwoliły na wymianę doświadczeń i rozwiązań, które powinny zaowocować w codziennej pracy związkowej.

 

Zapraszamy do galerii

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.