Opolscy Związkowcy na szkoleniu w Zakopanem

Rada Powiatowa OPZZ w Brzegu wspólnie z Radą Okręgu FZZ „METALOWCY” w Opolu oraz Okręgową Inspekcją Pracy w Opolu zorganizowały w dniach 16-18.03.2012 roku w NCWR Zakopane ul. Ciągłówka 11, szkolenie aktywu związkowego. Udział wzięli związkowcy z Opolszczyzny: Lesaffre Polska z Wołczyna, ZZ Pracowników Poczty Opole, MZZ METALOWCY „BESEL” S.A. Brzeg, ZZ Neapco Europe Praszka, ZNP Zarząd Oddziału w Brzegu, ZZ „METALOWCY” Agromet Pilmet Brzeg, NSZZ „Cukry Nyskie” Nysa, Porozumienie Branżowych Zw. Zakł. Org. Zw. przy DPS Jędrzejów, MOZSZZP przy Górażdże Cement S.A. w Górażdżach, NSZZ Pracowników Gospodarki Komunalnej Baborów, OOZZ Pracowników ZUS w Opolu, ZZ AR i MR w Opolu.

Wykłady prowadzili:

Nadinspektor OIP w Opolu Wacław Bojnowski :

– uprawnienia Związków Zawodowych

– negocjowanie Układów Zbiorowych Płacy i innych porozumień

– technika negocjowania

– mobbing i dyskryminacja

oraz przedstawicielki ZUS Alicja Borkowska (ZUS Brzeg),Lidia Pilch (ZUS Prudnik):

– przepisy ZUS

– zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych

– warunki nabywania i utraty prawa do emerytur pomostowych i rekompensacyjnych

– informacja o naliczaniu kapitału początkowego

– warunki przejścia na świadczenia kompensacyjne dla nauczycieli

– ustalanie okresowych emerytur kapitałowych oraz ich wypłat

Zakopane przywitało Związkowców z Opolszczyzny piękną i słoneczną pogodą, która pozwoliła po zajęciach zwiedzać piękne miejsca stolicy Tatr. Niepowtarzalna i sympatyczna atmosfera za którą bardzo dziękujemy stworzona przez Panią Dyrektor NCWR Zakopane Danutę Muskała oraz pracowników skłania do organizacji kolejnych szkoleń w tym ośrodku. Organizatorzy szkolenia dziękują Nadinspektorowi OIP Wacławowi Bojnowskiemu oraz Kol. Alicji Borkowskiej i Lidii Pilch za bardzo rzetelne i czytelne przekazanie wiadomości dotyczących w/w tematów.

/galeria/

Przewodnicząca RP OPZZ w Brzegu