Pikieta w Katowicach

Pikieta w Katowicach

Pikieta w Katowicach


W dniu 14 maja 2012 ok. 100 osobowa grupa naszych związkowców m.in. Bielska-Białej, Tychów, Sosnowca i Wierbki wzięła udział w pikiecie przed Centrum Kultury Katowice, gdzie rozpoczął się IV Europejski Kongres Gospodarczy, w którym swój udział zapowiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Protest dotyczył podwyższeniu wieku emerytalnego. I chociaż w piątek 11 maja Sejm przyjął ustawę wydłużająca wiek przechodzenia na emeryturę to musi ona przejść proces legislacyjny, w tym podpis Prezydenta

Pikieta zgromadziła kilkaset osób ze sztandarami, trąbkami i gwizdkami. Co chwila wybuchały petardy. „Emerytalna ustawa sejmowa to wasza hańba narodowa” – głosił jeden z transparentów.

Pod hasłem „Nie dla pracy aż do śmierci” manifestowali wspólnie związkowcy z OPZZ, Związku Zawodowego Górników w Polsce, Związku Zawodowego Ratowników i Federacji Metalowcy.

Zaproszonemu na kongres prezydentowi została wręczona petycja, w której apelujemy o nie podpisywanie uchwalonej w ubiegłym tygodniu przez Sejm ustawy emerytalnej. Galeria

Mirosław Grzybek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.