Posiedzenie Rady Okręgu Śląskiego

W dniu 12 grudnia 2019 roku w Okręgu Śląskim w Katowicach odbyło się zebranie Przewodniczących zakładowych organizacji związkowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce w którym uczestniczył Przewodniczacy Federacji Mirosław Grzybek i Wiceprzewodniczacy Federacji Piotr Kursatzky. Przewodniczący Okręgu kol. Stanisław Młynarczyk przedstawił działania Okręgu Śląskiego za 9 miesięcy, planowane działania Zarządu Federacji i Rady Okręgu na 2020 rok oraz sytuację bieżącą w hutnictwie. Obecnie w trudnej sytuacji znajdują się Huta Pokój w Rudzie Śląskiej oraz Huta Sendzimira w Krakowie, w której zaprzestano produkcji surowcowej z Wielkiego Pieca.

Ogólnie sytuacja w Grupie Arcelormittal jest trudna i nie do końca rozwiązana. Z problemów po zmianie właściciela wychodzi Huta Częstochowa w której wznowiono produkcję, a pracownicy otrzymują regularne wynagrodzenia. W ostatnim okresie do Okręgu Śląskiego przystąpiły organizacje związkowe z zakładów: NORMA Polska Sławniów i Zakłady Tłuszczowe Bielmar Bielsko Biała. Spotkanie zakończyło się symbolicznym opłatkiem z życzeniami świątecznymi.

FZZHiM w Polsce

Piotr Kursatzky