Przewodniczący OPZZ Jan Guz z wizytą w Tychach

W dniu 8 stycznia 2016 Przewodniczący OPZZ Jan Guz przebywający z wizytą na Śląsku spotkał się z przedstawicielami działającymi w FCA Poland S.A.

Metalowcami. Przewodniczący w trakcie roboczego spotkania przybliżył inicjatywy OPZZ w zakresie zmian w Kodeksie pracy oraz emerytur w tym głównie możliwości skorzystania z rozwiązań emerytalnych po 40 i 35 latach pracy. Związkowcy zaprezentowali codzienne problemy, z jakimi borykają się w Spółkach Grupy Fiata oraz oczekiwaniami, jakie wiążą z wieściami o nowym modelu samochodu. W dyskusji poruszano także tematy z zakresu bezpieczeństwa pracy i spraw socjalnych pracowników. W rozmowie z pracownikami zatrudnionymi na liniach montażu i spawalni zapoznał się procesem technologicznym.

FZZ Metalowcy