Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY

Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY

12 grudnia w Warszawie, po raz ostatni w tym roku obradowała Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY. Na początku zebrani uczcili minutą ciszy Władysława Ostrowskiego, Przewodniczącego Okręgu Zachodniopomorskiego, zmarłego 25 listopada bieżącego roku.

Po przyjęciu porządku obrad Rada wysłuchała sprawozdanie zespołu negocjacyjnego w sprawie połącznia Federacji Związków Zawodowych METALOWCY z Federacją Hutniczych Związków Zawodowych, które zrelacjonował Przewodniczący Federacji.

Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem Rada przyjęła stosowną uchwałę dotyczącą połączenia w/w Federacji. W konsekwencji przyjęcia uchwały połączeniowej Rada zadecydowała o zwołaniu Zajazdu Nadzwyczajnego mającego na celu dokonania zmiany Statutu. Zjazd Nadzwyczajny odbędzie w dniu 6 kwietnia 2018 w ośrodku wypoczynkowo szkoleniowym Orle Gniazdo w Szczyrku.

Zjazd Nadzwyczajny będzie integralna częścią obchodów 110-lecia funkcjonowania Związków Zawodowych Metalowców w Polsce, które zostaną zorganizowane w dniach 5 – 7 kwietnia 2018 w OWS Orle Gniazdo w Szczyrku.

W trakcie dyskusji członkowie Rady podsumowali mijający rok w działalności związkowej oraz zasygnalizowali problemy, wyzwania i zadania na rok przyszły.

Na zakończenie Rady uczestnicy łamiąc się tradycyjnym opłatkiem złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia, życząc sobie wiele wytrwałości w obronie praw pracowniczych.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.