Szkolenie SIP

Szkolenie SIP

W dniach 1-3 października, w Spale, odbyło się szkolenie dla społecznych inspektorów pracy zorganizowane przez Federację Związków Zawodowych „Metalowcy” oraz  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

W szkoleniu uczestniczyło 70 osób. Wśród nich społeczni inspektorzy pracy, przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych w komisjach BHP, oraz osoby przygotowujące się do pełnienia roli SIP.

Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania Społecznej Inspekcji Pracy w zakładach pracy. Omawiali prawne i techniczne zagadnienia ochrony pracy ze szczególnym uwzględnieniem branży metalowej. W trakcie dyskusji mieli okazję wymienić doświadczenia z macierzystych zakładów pracy.

Uczestnicy szkolenia spotkali się z wiceprzewodniczącą OPZZ, Wiesławą Taranowską, oraz Renatę Górną, członkinią Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP z ramienia OPZZ.

Wiesława Taranowska przedstawiła sytuację w ruchu związkowym ze szczególnym uwzględnieniem medialnych ataków na związki zawodowe, które pojawiają się przed wyborami parlamentarnymi. Zaprezentowała ponadto możliwości płynące z wykorzystania środków finansowych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz odpowiedziała na liczne pytania dotyczące m.in. możliwości powrotu do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Renata Górna omówiła zagadnienia, którymi zajmowali się członkowie  Rady Ochrony Pracy w upływającej kadencji.

Szkolenie zakończyło wręczenie certyfikatów o ukończeniu kursu.

Galeria zdjęć

 

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.