Trudna sytuacja pracowników Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu

Zbliżający się koniec roku to dla wielu naszych związkowców i firm w których pracują to podsumowanie 12 miesięcznego okresu funkcjonowania. To również czas planowania zadań i stawiania sobie celów na przyszłość. I chociaż wydaje się że obecnie w Polsce nie mamy większych zagrożeń utraty miejsc pracy to jednak jest to sytuacja bardzo mylącą. Pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu gdzie działalność prowadzi Organizacja Związkowa należąca do naszej Federacji prowadzi działania mające na celu ratowanie miejsc pracy. Pracownicy stoczni walczą o swój byt w sektorze przemysłu, który według zapowiedzi obecnego Premiera RP p. Morawieckiego ma być modelowym przykładem jak ma funkcjonować przedsiębiorstwo kierowane przez przedstawicieli Rządu. Zainteresowanych zapraszam do lektury Listu Otwartego – Wspólnej Reprezentacji ZZ działających w MSR Gryfia oraz opisu tej sytuacji przez Przewodnicząca Związku kol. Anetę Stawicką.

List otwarty.

Opis sytuacji.