Turniej Piłki Nożnej

IV Międzyzakładowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu Mahle Polska Sp. z o.o.

W sobotę 10 września 2016 na płycie krotoszyńskiej stadionu miejskiego został zorganizowany IV Międzyzakładowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu Mahle Polska Sp. z o.o. Organizatorem turnieju był Związek Zawodowy „Metalowcy” Hahle Polska Krotoszyn, a sponsorem Zarząd Mahle Polska Krotoszyn. W zawodach udział wzięło 10 drużyn reprezentujących różne branże. Zespoły zostały rozlosowane przez komisję w składzie: Prezes Zarządu Mahle Polska dr Andreas Kosicki, prokurenta Zarządu dr Tadeusz Karolczak, menadżer działu HR Krzysztof Łozinski, Przewodniczący Metalowców Mahle Maciej Ratajczak

W pierwszej grupie rywalizowały następujące zespoły – Amica Wronki, Odlewnia Żeliwa , Mahle Behr , Samsung  Wronki, Ostrów Wielkopolski i PSP Krotoszyn. W grupie drugiej Bombardier Wrocław, Uczniowie Mahle, Nauczyciele, Tłoki Mahle, Tuleje Mahle.

Po zaciętej rywalizacji do pół finałów awansowały Amica Wronki, Odlewnia Żeliwa, Uczniowie Mahle, oraz Tłoki Mahle. W finale turnieju spotkały się Tłoki Mahle pokonując w półfinale Amica Wronki 2:1 i Uczniowie Mehle pokonując w półfinale Odlewnie Żeliwa w konkursie rzutów karnych 5:4

Turniej wygrała drużyna Tłoków pokonując w finale Uczniów 3:0, 3 miejsce zdobyła Odlewnia pokonując Amice 3:1.

Puchar drużynie zwycięskiej wręczył Prezes Zarządu dr Andreas Kosicki wraz z dr. Tadeuszem Karolczakiem oraz dyrektorem COSIR  Jacekiem Cierniewskim.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sójka Marcin, najlepszym bramkarzem Kowal Leszek. Obaj zawodnicy reprezentowali Tłoki Mehle. Nagrodę Fair Play otrzymała drużyna PSP Krotoszyn.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Przewodniczący Metalowców Mahle  Maciej Ratajczak. Turniej zakończył się tradycyjną biesiadą integracyjną w trakcie, której można było porozmawiać nie tylko o sporcie.