W zakładach Bison – Bial  Białystok trwa Strajk !

W zakładach Bison – Bial Białystok trwa Strajk !

W poniedziałek 24 stycznia 2022 blisko 400 pracowników zatrudnionych w białostockich zakładach Bison S.A., Bison-Bial, Bison Nowe Technologie i Odlewni Białystok przystąpiło to strajku rotacyjnego.

Związkowcy od wielu miesięcy negocjowali z Zarządami w sprawie wyższych wynagrodzeń. Żądają, by każdy z pracowników otrzymał po 600 złotych podwyżki brutto. Mimo kolejnych tur rozmów oraz mediacji z udziałem mediatora do dnia strajku nie udało się osiągnąć porozumienia.

Trzy działające w Grupie Bison związki zawodowe: Metalowcy/ OPZZ, NSZZ Solidarność i Solidarność 80 –  przeprowadziły referenda strajkowe w których udział  wzięło 75 procent zatrudnionych, z czego ponad 90 procent opowiedziało się za czynną akcją strajkową.

Jak informuje Przewodniczący NSZZ Metalowcy Bison S.A. kol. Waldemar Butkiewicz – ” pracownik z blisko 40 letnim stażem pracy zarabia miesięcznie 3400 zł. brutto plus 300 zł. premii absencyjnej jeżeli nie jest na zwolnieniu lekarskim. Nasze miesięczne  pobory są nie znacznie większe od obowiązującej płacy minimalnej. Uwzględniając obecny wzrost cen i panującą inflację nasze żądania nie są wygórowane !”  

Bison S.A. to międzynarodowy producent najwyższej jakości oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawania –produkuje  uchwyty tokarskie, szczęki i imadła.

MG 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.