W Węglokoksie o rozwoju Spółek hutniczych

W dniu 21 marca 2022 w siedzibie Węglokoksu w Katowicach miało miejsce spotkanie dotyczące bieżącej sytuacji i rozwoju ( o który od kilku miesięcy dopominają się związkowcy ) spółek sektora hutniczego Grupy Kapitałowej Węglokoks, którą tworzą Huta Łabędy, Huta Pokój, Walcownia Blach Batory. W pierwszej części debaty Zarząd Węglokoksu zaprezentował aktualne kierunki rozwoju, możliwości rysujące się przed sektorem hutniczym oraz oczekiwania stawiane wobec właściciela, którym jest Skarbem Państwa. W drugiej części na zaprezentowane zagadnienia odpowiedzi udzielał wiceminister Piotr Pyzik z Ministerstwa Aktywów Państwowych deklarujący pomoc Rządu w ten strategiczny wobec wydarzeń na Ukrainie sektor przemysłowy stanowiący o bezpieczeństwie państwa. Wśród uczestników i zaproszonych gości byli – parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy z tereny województwa śląskiego, Zarządy Spółek, przedstawiciele  Związków Zawodowych działających w firmach Grupy. Nasze organizacje reprezentowali Przewodniczący Federacji M. Grzybek, Przewodniczący RW OPZZ w Katowicach W. Czerkawski  oraz Przewodniczący ZZPHŁ A.J.Wilkoń.

A.J. Wilkoń