WIZYTA  STUDYJNA  W MALADZE

WIZYTA STUDYJNA W MALADZE

W dniach 26.04-29.04.2014 r w ramach realizacji projektu Europejski wymiar dialogu społecznegorealizowanego przez Federację Związków Zawodowych „METALOWCY” odbyła się druga (po pierwszej w Mediolanie) wizyta studyjna w miejscowości Malaga w Hiszpanii. Reprezentację wizyty studyjnej stanowiła druga grupa związkowców biorących udział we wcześniejszych cyklach szkoleniowych. W zakładzie produkującym samoloty z przeznaczeniem do celów wojskowych odbyło się bardzo interesujące merytoryczne spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych CCOO Malaga.

Spotkanie zakończono zwiedzaniem wydziałów montażowych. Zapoznano się z poszczególnymi etapami powstawania samolotów z przeznaczeniem do różnych celów aż do wyrobu finalnego. Rozmiary montowanych elementów, sposób precyzyjnego montażu, zrobiły niesamowite wrażenie na związkowcach.

Za cieple przyjęcie i umożliwienie zapoznania się z produkcją o profilu militarnym grupa metalowców podziękowała związkowcom z Malagi.

Zakres merytoryczny spotkania:

– Prawne oraz organizacyjne rozwiązania stosowane w Hiszpanii w ramach prowadzenia dialogu społecznego dwu oraz trójstronnego.

– Europejskie Rady Zakładowe

– szanse i zagrożenia dla hiszpańskich partnerów społecznych.

 

 

koordynator projektu Europejski wymiar dialogu społecznego

Przewodniczący Rady Okręgu Dolnośląskiego FZZ “METALOWCY”

Lucjan Machul

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.