Wizyta studyjna w zakładach lotniczych w Hiszpanii

W dniach 21-22 maja 2015 odbyła się pierwsza wizyta studyjna w Hiszpanii w ramach projektu europejskiego „AirSpace for Communication” ( Lotnicza przestrzeń dla komunikacji ) realizowanego przez Federację Związków Zawodowych ”METALOWCY” we współpracy z organizacjami związkowymi z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój współpracy międzynarodowej organizacji reprezentujących Pracowników sektora lotniczego w Europie, wymianę wiedzy oraz najlepszych praktyk w zakresie zaangażowania pracowników w przedsiębiorstwach.

W czasie wizyty odbyło się spotkanie z e związkowcami w zakładach lotniczych Airbus w Sewilli, w których produkowane są turbośmigłowe samoloty transportowe z przeznaczeniem dla użytkowników cywilnych jak i wojskowych.

W trakcie spotkania padło wiele pytań dotyczących warunków pracy i zwyczajów, mających na celu wzajemne poznanie się oraz wymianę poglądów na sytuację pracowników zatrudnionych w sektorze lotniczym. Następnie zostaliśmy oprowadzeni przez hiszpańskich kolegów po klimatyzowanych halach produkcyjnych, w których powstają części samolotów i ich końcowy montaż.

W wizycie udział wzięli związkowcy z zakładów lotniczych, PZL – Świdnik

FZZ Metalowcy