Wizyta studyjna

Wizyta studyjna

W dniach 22-23 czerwca br. w PZL Świdnik będącym częścią koncernu Agustawestland odbyła się kolejna wizyta studyjna w ramach realizowanego przez Federację Związków Zawodowych Metalowcy projektu „Lotnicza przestrzeń dla komunikacji”

W spotkaniu z Prezesem Zarządu PZL Świdnik oraz związkiem zawodowym Metalowcy działającym w fabryce uczestniczyli przedstawiciele hiszpańskich związków zawodowych zrzeszonych w federacji przemysłu a także koledzy ze Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego PZL Mielec.

Na spotkaniu z zarządem uczestnicy wizyty zapoznali się z historią oraz dniem dzisiejszym fabryki . W drugiej części wizyty delegacja zwiedziła zakład podziwiając nowoczesne rozwiązania stosowane w procesach technologicznych. Będąc pracownikami przemysłu lotniczego w swoich krajach zadali wiele pytań dotyczących procesu produkcyjnego, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

W podsumowaniu wizyty jej uczestnicy podkreślili konieczność wzajemnych kontaktów, które umożliwiają wymianę doświadczeń zarówno pracowniczych jak i związkowych.

 

Opracował

Romuald Wojtkowiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.