Zakopane  2016

Zakopane 2016

W dniach 4 – 6 listopada 2016 Rada Okręgu Śląskiego Federacji Związków Zawodowych Metalowców zorganizowała kolejne w tym roku szkolenie związkowe dla członków rady. Szkolenie zostało zorganizowane Ośrodku Wypoczynkowo Szkoleniowym „Maluch” w Zakopanym. Przewodnim tematem szkolenia były „Podstawowe obowiązki i prawa Zakładowej Organizacji Związkowej wynikającej z ustawy o związkach zawodowych w świetle proponowanych zmian w tej ustawie”. Szkolenie poprowadzi mecenas Bogdan Pirecki ( ekspert prawa pracy współpracujący z Radą Okręgu)

W swoim wykładzie mecenas Pirecki przybliżył uczestnikom jak praktycznie korzystać z naszej „Konstytucji Związkowej”, na co szczególnie zawracać uwagę w trakcie działalności związkowej w kontaktach z pracodawcą, oraz omówił najistotniejsze zmiany, które w niedługim czasie mają być wprowadzone do ustawy o związkach zawodowych.

W szkleniu uczestniczyło 37 osób reprezentujących 13 Zakładowych Organizacji Związkowych z terenu województwa śląskiego, krakowskiego i łódzkiego. W trakcie panelu dyskusyjnego związkowcy przybliżyli pozostałym uczestnikom swoje macierzyste zakłady pracy i ich problemy. Miła atmosfera spotkania oraz piękno Tatr sprzyjały licznie prowadzonym dyskusjom oraz wspólnej integracji.

FZZ Metalowcy

Mirosław Grzybek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.