ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU W TRYBIE NEGOCJACJI
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
W POSTĘPOWANIU W TRYBIE NEGOCJACJI
na sprzedaż Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „OAZA” w Inowrocławiu
Organizator postępowania w trybie negocjacji zaprasza do złożenia ofert wstępnych i udziału w postępowaniu w trybie negocjacji na zasadach określonych w niniejszym zaproszeniu.
1. ORGANIZATOR POSTĘPOWANIA W TRYBIE NEGOCJACJI.
Federacja Związków Zawodowych METALOWCY w Warszawie, ul. Długa 29, 00-238 Warszawa, prowadząca Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „OAZA” w Inowrocławiu, ul. Świętokrzyska 76, zwana w niniejszym zaproszeniu „Organizatorem”.
2. PRZEDMIOT SPRZEDAŻY W POSTĘPOWANIU W TRYBIE NEGOCJACJI.
1) Przedmiotem sprzedaży jest przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 k.c. w zw. z art. 205 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2011 r. Nr 112, poz. 654), obejmującego zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności sanatoryjnej Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „OAZA” w Inowrocławiu, przy ul. Świętokrzyskiej 76.
2) Szczegółowe informacje o przedmiocie sprzedaży można uzyskać w sposób określony w ust. 7.
3. SPOSÓB PROWADZENIA POSTĘPOWANIA W TRYBIE NEGOCJACJI.
1) Postępowanie prowadzone będzie w dwóch etapach.
2) Pierwszy etap obejmować będzie złożenie ofert wstępnych zgodnie z warunkami niniejszego zaproszenia oraz zaproszenie wybranych Oferentów do negocjacji.
3) Drugi etap stanowić będą negocjacje.
4. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU W TRYBIE NEGOCJACJI.
1) W postępowaniu wziąć mogą udział Oferenci, którzy spełniają następujące warunki:
a) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie umowy,
b) deklarują zamiar kontynuacji i poszerzanie działalności leczniczej (sanatoryjnej),
c) gwarantują zatrudnionym pracownikom utrzymanie warunków pracy i płacy przez określony czas.
2) Oferta wstępna powinna zawierać:
a) oświadczenie Oferenta o zamiarze nabycia przedsiębiorstwa, o którym mowa w ust. 2 pkt 1
b) określenie proponowanej ceny nabycia,
c) wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w trybie negocjacji.
3) Do oferty wstępnej należy dołączyć:
a) aktualny odpis z właściwego rejestru albo ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) oświadczenie, że wobec Oferenta nie jest prowadzone postępowanie upadłościowe albo naprawcze , ani upadłości nie ogłoszono, jak również nie złożono wniosku w tych sprawach,
c) oświadczenie, że Oferent wypełnia zobowiązania podatkowe, uiszcza opłaty w tym składki na ubezpieczenia społeczne, oraz inne należności publicznoprawne,
d) oświadczenie, że Oferent znajduje się w sytuacji finansowej i ekonomicznej zapewniającej należyte wykonanie umowy,
e) bankowe poświadczenie zdolności kredytowej, minimum w wysokości składanej oferty kupna,
f) oświadczenie zawierające deklarację Oferenta zamiaru kontynuacji i poszerzanie działalności leczniczej (sanatoryjnej), a w miarę możliwości określające także zakres i sposoby rozszerzenia tej działalności,
g) oświadczenie gwarantujące zatrudnionym pracownikom utrzymanie warunków pracy i płacy oraz określające okres tej gwarancji,
h) oświadczenie, że Oferent zapoznał się z przedmiotem i warunkami udziału w postępowaniu w trybie negocjacji.
4) W przypadku składania oferty wspólnej (przez konsorcjum) Oferenci ustanowią pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarciu umowy z Organizatorem. W takim przypadku, pełnomocnictwo to należy dołączyć do oferty wspólnej.
5) W przypadku złożenia oferty wspólnej, dokumenty, o których mowa w ust. 4 pkt 3 składają wszyscy członkowie konsorcjum.
6) Brak w ofercie wstępnej oświadczeń i wniosków, o których mowa w ust. 4 pkt 2, jak również brak jakiegokolwiek oświadczenia lub dokumentu, o których mowa w ust. 4 pkt 3, złożenie nieprawidłowego oświadczenia lub dokumentu, jak i udzielenie informacji nieprawdziwej spowoduje wykluczenie Oferenta i uznanie oferty wstępnej za odrzuconą.
5. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERTY WSTĘPNEJ.
1) Oferta wstępna i dołączone do niej dokumenty muszą być trwale zszyte i sporządzone czytelnie w języku polskim. Oferta i dokumenty nieczytelne zostaną odrzucone.
2) Wszystkie strony oferty wstępnej wraz ze wszystkimi załącznikami muszą być odpowiednio ponumerowane, opieczętowane pieczątką firmową Oferenta i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji Oferenta.
3) Upoważnienie do podpisania oferty wstępnej musi być dołączone do oferty, o ile nie wynika z innych dokumentów załączonych przez oferenta.
4) Wszelkie zmiany w ofercie wstępnej dokonane przez Oferenta, muszą być podpisane i opieczętowane przez oferenta lub osoby przez niego upoważnione.
5) Oferent składa tylko jedną ofertę wstępną.
6) Oferent ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty oraz dokumentów dołączonych do oferty bez względu na wynik postępowania.
7) Oferent jest zobowiązany zamieścić ofertę wraz z dokumentami w kopercie, która musi być zaadresowana na adres Organizatora i zawierać oznaczenie:
Oferta nabycia przedsiębiorstwa,
w którym wykonywana jest działalność sanatoryjna
NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe
Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „OAZA”
w Inowrocławiu.
8) Oferent może wprowadzić zmiany oraz wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert. W przypadku wycofania oferty, oferent składa pisemne oświadczenie, że ofertę swą wycofuje. W przypadku zmiany oferty, oferent składa pisemne oświadczenie, iż ofertę swą zmienia, określając jednocześnie zakres i rodzaj tych zmian; a jeśli oświadczenie o zmianie pociąga za sobą konieczność wymiany czy też przedłożenia nowych dokumentów – oferent winien dokumenty te złożyć. Powyższe oświadczenie i ewentualne dokumenty należy zamieścić w zamkniętej kopercie, oznaczonej jak w ust. 5 pkt 7, przy czym powinna ona mieć dopisek „zmiany”.
9) W przypadku, gdy Oferent, jako załącznik do oferty, zamiast oryginału dołącza kopię dokumentu, musi być ona poświadczona przez niego za zgodność z oryginałem. Nieprawidłowe poświadczenie lub brak poświadczenia kopii dokumentów skutkować będzie odrzuceniem oferty.
6. INFORMACJA O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ORGANIZATORA POSTĘPOWANIA W TRYBIE NEGOCJACJI Z OFERENTAMI.
W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Organizator przetargu i Oferent przekazują w formie pisemnej.
Organizator przetargu dopuszcza możliwość przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień, informacji za pomocą faksu lub e-mail, przy czym każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania, z tym zastrzeżeniem, że oferta wstępna oraz załączone do niej oświadczenia i dokumenty winny zostać złożone wyłącznie w formie pisemnej.
7. WYJAŚNIENIA TREŚCI WARUNKÓW POSTĘPOWANIA W TRYBIE NEGOCJACJI.
Oferent może zwrócić się do Organizatora postępowania w trybie negocjacji o wyjaśnienie treści postanowień niniejszego zaproszenia oraz o szczegółowe informacje o przedmiocie sprzedaży, o którym mowa w ust. 2. Uprawnionym do udzielania wyjaśnień i informacji, o których mowa w zdaniu poprzednim jest Romuald Wojtkowiak
Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Metalowcy .
8. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT WSTĘPNYCH.
Ofertę wstępną należy złożyć w sekretariacie Organizatora, tj. Federacja Związków Zawodowych METALOWCY z siedzibą w Warszawie
ul. Długa 29, 00-238 Warszawa
w terminie do dnia 24 października 2011r. do godz.14.00.
9. BADANIE OFERT WSTĘPNYCH, NEGOCJACJE, ZAPROSZENIE DO ZAWARCIA UMOWY.
1) Organizator postępowania w trybie negocjacji dokona badania ofert wstępnych w celu zaproszenia wybranych oferentów do udziału w negocjacjach. W trakcie badania ofert wstępnych Organizator dokona oceny tego, czy Oferenci spełniają warunki udziału w postępowaniu i czy złożona oferta wstępna oraz załączone do niej oświadczenia i dokumenty odpowiadają wymaganiom niniejszego zaproszenia.
2) W toku badania Organizator może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert wstępnych i załączonych do nich oświadczeń oraz dokumentów.
3) Organizator może poprawić w tekście oferty wstępnej i załączonych do niej oświadczeniach i dokumentach oczywiste omyłki pisarskie oraz omyłki rachunkowe lub inne omyłki w obliczeniu ceny, niezwłocznie zawiadamiając o tym Oferenta. Oferent winien wyrazić zgodę na daną poprawę. W przypadku odmowy Organizator odrzuca ofertę.
4) Niezwłocznie po przeprowadzeniu badania, o którym mowa w ust. 9 pkt 1 Organizator zaprosi wybranych przez siebie Oferentów, do udziału w negocjacjach. Pozostali Oferenci zostaną zawiadomieni o niedopuszczeniu ich do udziału w negocjacjach.
5) Negocjacje prowadzone będą oddzielnie z każdym zaproszonym Oferentem.
6) Przedmiotem negocjacji będą wszystkie postanowienia umowy sprzedaży przedsiębiorstwa, o którym mowa w ust. 2, w szczególności:
a) cena,
b) deklaracja zamiaru kontynuacji i poszerzanie działalności leczniczej (sanatoryjnej),
c) gwarancje dla pracowników utrzymania warunków pracy i płacy przez określony czas.
d) gwarancje zapłaty ceny i wykonania pozostałych postanowień umowy (wiarygodność ekonomiczna, finansowa i organizacyjna Oferenta).
7) Organizator po przeprowadzeniu negocjacji dokona wyboru Oferenta w oparciu o przesłanki wymienione w ust. 9. pkt 6. Oferent, który zostanie wybrany zostanie zaproszony do złożenia oferty na nabycie przedsiębiorstwa, o którym mowa w ust.2, na warunkach uzgodnionych w negocjacjach. Pozostali Oferenci zostaną zawiadomieni, iż nie zostali wybrani.
10. SPOSÓB POBIERANIA ZAPROSZENIA DO UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU W TRYBIE NEGOCJACJI.
Zaproszenie do udziału w postępowaniu w trybie negocjacji jest do pobrania w sekretariacie Organizatora tj. Federacja Związków Zawodowych „METALOWCY” z siedzibą w Warszawie ul. Długa 29, lub na stronie www.federacja-metalowcy.org.pl
11. ZASTRZEŻENIA ORGANIZATORA.
Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmiany warunków udziału w postępowaniu w trybie negocjacji w jego trakcie, a także prawo odwołania tego postępowania bez podawania przyczyny oraz prawo do zamknięcia postępowania bez dokonywania wyboru Oferenta.