1 maja 2019 – Święto pracy – Warszawska Cytadela

W dniu 1 maja przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Metalowców i Hutników w Polsce uczestniczyli w obchodach Święta Pracy zorganizowanych przez OPZZ. W Warszawie zostały złożone kwiaty pod Bramą Straceń na Warszawskiej Cytadeli. W uroczystości wzięło udział 150 przedstawicieli naszej Federacji reprezentujących Okręg Śląski z zakładów Grupy FCA Poland z Bielska-Białej, CMC Zawiercie, Huty Łabędy, ABB Bielsko-Biała. Uczestnicy oddali hołd i pamięć tym którzy ponad 100 lat temu w tym miejscu oddawali swoje życie za wolną i niepodległą Polską oraz tym którzy za przekona społeczne głosząc idę równości, wolność, braterstwa oraz poszanowania praw pracowniczych ponosili cenę najwyższą. W swoim wystąpieniu Przewodniczący Federacji stwierdził że obecnie po 15 latach bycia członkiem Unii Europejskiej polscy pracownicy oczekują europejskiej płacy minimalnej ponieważ jako Polska, jako Polacy, związkowcy, metalowcy i hutnicy mamy prawo do równego traktowania w ramach wspólnej unii europejskiej.

/galeria/

FZMiH