Zawierciańska Akcja Mikołaj 2018

Zawierciańska Akcja Mikołaj 2018

Chociaż po Świętach Bożego Narodzenia pozostały już tylko wspomnienia oraz zapach wigilijnych potraw. A świat żyje już innymi wydarzenia zwłaszcza tymi tragicznymi z Gdańska to pragniemy przybliżyć naszym członkom akcje jaką od 13 lat organizuje Międzyzakładowy Samorządny Związek Zawodowy Pracowników CMC Poland Sp. z o.o. i Spółek, którego Przewodniczącym jest Marek Kijas. Począwszy od 2006 do dnia dzisiejszego przy wsparciu Zarządu Huty CMC Zawiercie, Związek w ostatnią sobotę przed Wigilią organizuje akcje „Mikołaj”.

W tym dniu członkowie Zarządu Związku w przebraniu Mikołaja wychodzą na miasto i napotkanym dzieciom wręczają przepiękne, pluszowe maskotki ( co roku inne ) wraz ze słodyczami. W roku 2018 akcja ta miała miejsce w dniu 22 grudnia. Pomysł ten tak głęboko zakorzenił się wśród lokalnej społeczności, tak że już na początku grudnia mieszkańcy Zawiercia dzwonią i upewniają się, czy Mikołaje pojawia się na ulicach i którego dokładnie dnia odbędzie się akcja.

W dzisiejszej „zwariowanej” rzeczywistości nasi koledzy z Zawiercia udowadniają że Związki Zawodowe zrzeszone w naszych strukturach OPZZ nie tylko skutecznie dbają o interesy zatrudnionych, a potrafią nieś radość najmłodszym obywatelom naszego kraju.

Życzymy im aby nieśli tą radość za słowami dyrygenta WOŚP – J. Owsiaka „ do końca świata i jeden dzień dłużej”

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój wolny czas, aby dać najmłodszym odrobinę radości i zarazem nadziei że ten świat może być lepszy i wspanialszy. Dziękujemy również Zarządowi CMC Poland Sp. z o.o. za finansowe wsparcie akcji dla dobra lokalnej społeczności.

Galeria

Mirosław Grzybek

FZZMiH

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.