Konferencja końcowa „AirSpace for Communication”

W dniach 19-20 maja 2016 w Warszawie w siedzibie Federacji ZZ Metalowcy miała miejsce końcowa konferencja w ramach realizowanego przez Federację europejskiego projektu pod nazwą Lotnicza przestrzeń dla komunikacji. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich central związkowych biorących udział w projekcie. Hiszpanie z CCOO Industraia, Anglicy GFTU – General Federation Trade Unisons oraz Włosi z CGIL Okręgu Lombardia.

Konferencja podsumowała trwający blisko półtoraroczny okres trafia projektu w trakcie, którego związkowcy reprezentujący przemysł lotniczy odwiedzili zakłady Aribus w Sewilli, AgustaWesland w Varese i Preston oraz PZL Świdnik i PZL Mielec.

W trakcie tych wizyt oraz spotkań uczestnicy prowadzili liczne rozmowy dotyczące m.in. prowadzenia dialogu społecznego w kontekście negocjacji zbiorowych, pozycji ekonomicznej pracowników w poszczególnych krajach, funkcjonowania związków zawodowych i rad pracowników na terenie zakładu oraz sytuacji politycznej w wymiarze krajowym i europejskim.

Efektem końcowym będzie publikacja podsumowująca projekt.

FZZ Metalowcy