Turniej Piłki Nożnej Pracowników Fabryki Autobusów MAN w Sadach koło Poznania 2010

Tradycyjnie Związek Zawodowy Pracowników MAN , zorganizował w dniu 21-08-2010r. kolejny letni Turniej Piłki Nożnej Pracowników Fabryki Autobusów MAN w Sadach koło Poznania. Tym razem połączyliśmy zmagania zawodników w Letnim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Zarządu Związku Zawodowego z Piknikiem Rodzinnym. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn którzy reprezentowali poszczególne wydziały produkcyjne Firmy MAN Bus Sp. z o.o. . Turniej odbył się na Stadionie Sokoła w Pniewach i przyciągnął jak zwykle rzesze kibiców którzy dopingowali swych faworytów . Na imprezie zaszczycił nas swą obecnością Przewodniczący Federacji Metalowcy Romuald Wojtkowiak oraz Vice- Przewodniczący Naszej Federacji Bogdan Karczmarek, którzy byli fundatorami Pucharów dla Najlepszego Strzelca oraz Bramkarza Turnieju .

Równolegle odbywał się też Turniej MAN FOOTBAL CUP w którym, zmierzyło się na murawie sześć drużyn z poszczególnych zakładów MAN w tym także reprezentacja MAN Banovce ze Słowacji która zdobyła najwyższe trofeum tego Turnieju . Ale nie tylko turniejowe zmagania towarzyszyły nam tego dnia , w związku bowiem z Piknikiem Rodzinnym przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych maluchów : były Dmuchane Zjeżdżalnie, Trampolina, Basen z Piłeczkami ponadto 15 Drużyna Harcerska z Pniew im. B.Chrobrego przygotowała wiele sprawnościowych konkurencji w których dzieci zdobywały punkty, było strzelanie z wiatrówki , rzutki, strzelanie z łuku, a następnie wymieniały na nagrody rzeczowe lub słodycze. Był pokaz umiejętności oraz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Pniew, dzieciaki miały znów możliwość wcielenia się w role Strażaka , były kucyki które woziły dzieci po okolicy, były konkursy muzyczne przygotowane i prowadzone przez D. J. – a PLAYZ z KLUBU JOY z Pniew, który przygotował szereg konkursów muzycznych oraz raczył nas dobrą muzyką w czasie całego Pikniku przygotował dla nas karaoke , był pokaz Tańca Breakdance, śpiew nieznanej jeszcze wokalistki Walerii Fludry, a także coś dla miłośników modnego ostatnio Hip-Hopu w wykonaniu zespołu ‘’Tak Jak Mówisz ‘’a dla najwytrwalszych DJ zorganizował dla nas zabawę taneczną w Klubie JOY . Dla wszystkich zawodników i kibiców jako organizatorzy w trosce o dobre samopoczucie zapewniliśmy posiłek które serwował Bar pod Wierzbą. Na Piknik przybył zaproszony przez organizatorów przedstawiciel Zarządu Firmy Pan Prezes MAN Bus Sp.z o.o. Michael Kobriger a także Dyrektor Zakładu w Poznaniu Pan Holger von der Heide który wręczył Puchary dla zwycięskich Drużyn Turnieju. Cieszy nas, że organizowane przez nas imprezy wpisują się na stałe w tło Firmy, a walka o Puchary integruje pracowników rzucając pozytywne światło na Nasz Związek Zawodowy , udowadniamy przez to że Związek Zawodowy przy odrobinie chęci z dobrym pomysłem oraz wsparciem z zewnątrz a także przy współpracy z Zarządem Firmy może pozytywnie kształtować swój wizerunek .

Korzystając z okazji Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy a w szczególny sposób Prezesowi MAN Bus Michaelowi Kobrigerowi za wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia oraz osobom których wymienić z imienia i nazwiska nie sposób a które bardzo pomogły w zorganizowaniu Pikniku oraz obu Turniejów .

Galeria zdjęć.

Pozdrawiam Piotr Głodzik